Bisküvili Muzlu Piramit Pasta

 • Bisküvili Muzlu Piramit Pasta

  Evde kalan muzları nasıl değerlendirsem diye düşünürken aklıma geldi yıllar, yıllar, yıllar önce hamarat teyzemin yaptığı çocukluğumun pastası aklıma geldi. Hemen yapmaya koyuldu. Pastayı yaparken öğrendim ki annemler geliyor. Pastam şimdi daha lezzetli olacak. 🙂

  Bisküvils_muzlu_piramit_pasta

  Malzemeler
  • 30 adet bisküvi
  • 2 poşet kremşanti
  • 2 su bardağı soğuk süt
  • 2 adet muz
  Yapılışı

  2 su bardağı süt ile kremşantimizi yapalım. Buzdolabında bekletelim. Biraz katı olsun ki şekil verebilelim, akmasın. Kremşantimiz de hazırsa pastamızı yapmaya başlayalım.

  Herhangi bir şeyin içine de olabilir çay tepsi, uzun bir tabak, ben fırın tepsisi tercih ettim. Yağlı kağıdımızı keselim. Biraz ıslatalım, fazla suyunu süzelim.(Genişliği yaklaşık 4 tane petibör bisküvilerin yan yana gelecek kadar olması yeterli, Benimki bayağı geniş fazlalıkları kesmedim.)(Yağlı kağıdımız yoksa buzdolabı poşeti ile de yapabilirsiniz.)

  Tepsimize yerleştirelim.  Kremşantimizi yağlı kağıda sürelim. (Ben spatula kullandım.)

  Daha sonra yanımıza bir kase su alalım. Bisküvilerimizi suya batıralım. Hafifçe ıslanmalarını sağlayalım. (Batırıp çıkarmak yeterli). Bisküvilerimizi dizelim. Birince katına 15 tane bisküvi kullandım. Bisküvilerimizin üstüne kremşantimizi sürelim. İkinci sıra bisküvilerimizi aynı şekilde suya batırıp çıkaralım ve dizelim. Tekrar kremşantimizi sürelim. (İsterseniz 1 kat daha yapabilirsiniz) Tam ortaya gelecek şekilde muzlarımızı koyalım. Yağlı kağıdımız dan tutup ortaya doğru birleştirelim. Elimizle şekil verelim.

  Üzerini çikolata sosu ile süsleye biliriz. Afiyet olsun.

  Biskuvili _muzlu_piramit_pasta_yapilisi